N90 Sport ile dev proje - N90 SPORT


N90 Sport ile dev proje

Modern Eğitim ‘de yeni bir Farkındalık ‘’Multiple Sports Deveploment’’  Projesi  N90 Sport’un  startı ile gençleri eğitim ve gelişime davet edecek.

N90 Sport’un Kurucusu Nurhan Özücüer’in Eğitim dünyasına kazandırdığı bu proje start almak için gün sayıyor. Modern eğitim dünyası ile buluşturulan bu projenin Uluslar arası partner okullarla bu çatı altında bütünleşmesi ise yepyeni bir soluk kazanmış olacaktır. Tüm Türkiye genelinde başlayacak olan bu proje birçok spor branşlarını da bir çatıda toplamış olacak.

Spor kültürü, spora ilişkin her türlü değeri, ürünü ve davranışı belirtir. Bu çalışmada, bir kültür öğesi olarak sporun, Türkiye’deki modern eğitim kurumlarında uluslar arası partner okullarımızla birlikte bir kültüre ve farkındalığı ortaya koyacaktır.

Sporda Farkındalık

‘’Multiple Sports Development ‘’ projesi sadece futbol değil birçok çoklu spora öncülük edecektir. Gerek eğitim ve gerekse gelişim ile birlikte birçok genci doğru eğitim ile kazandırmış olacak.

Ülkemizdeki milyonlarca çocuk ve genç için yeterli spor olanakları yaratılamamış; spor, fırsat eşitliği önceliğiyle yaygınlaştırılamamıştır. Öyle ki, kentleşme ve teknolojik gelişmelerin de etkisiyle, hareketsiz yaşam yaygın ve ciddi bir halk sağlığı sorunu olarak gündeme gelmiştir.

Spor Felsefesi

Sporla ilişkimizi ve önceliklerimizi -olana (mevcut duruma) göre değil; olması gerekene göre- yeniden düzenleme ile hayat buluyor. Spor felsefemiz Ülkemizdeki milyonlarca çocuk ve genç için yeterli spor olanakları yaratılamamış; spor, fırsat eşitliği önceliğiyle yaygınlaştırılamamıştır.

Beden eğitimi ve spor, büyüme çağındaki çocuklar için bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden önemli olduğu kadar, iyi bir kişilik oluşumu ve ruh sağlığı bakımından da yararlı ve gereklidir.

Uzman eğitmen gözetiminde beden eğitimi dersi alan, spor yapan, dengeli beslenen çocukların ve gençlerin gelişim süreçleri sağlıklı ve başarılıdır.

Bu çalışma Modern Eğitimle farklı bir kazanım sağlamasının yanında Futbol ve Çoklu spora çalışmalarla birlikte yeni bir soluk getirecektir.

 “MUTLU ÇOCUK” “BAŞARILI AKADEMİK” geleceğinin temellerini birlikte atıyoruz.

26/9/2017

Menü

Linkler

Copa Turkey
Mayasan.net
Bağışınızı Dünyaca Güvenli Ticaret Platformu PAYPAL Üzerinden Yapabilirsiniz.

BAĞIŞ TUTARI
English  English  English  English  Persian Aktiviteler

İstatistikler